Nová informatika

Práce s robotickými pomůckami na ZŠ

Místo konání

ONLINE

Kdy

termín upřesníme

Cena

2500 Kč

Časová dotace

4h

Určeno pro

pedagogy ZŠ

Pomalu, ale jistě, se nám schyluje k odstartování změn v RVP ZP. Zde, v září roku 2023, odstartuje na školách tzv. nová informatika a s tím související nové klíčové kompetence. Uvědomujeme si fakt, že pro mnoho pedagogů může jít o opravdu velkou změnu a mohou z ní mít i obavy, jelikož si nemusejí být zcela jisti tím, jak tyto inovativní metody efektivně zařadit do svých hodin. A právě těmto učitelům a samozřejmě komukoliv dalšímu, kdo se o téma nové informatiky zajímá, bychom rádi nabídli naši pomoc, prostřednictvím našich akreditovaných webinářů. 

Tento webinář Nová informatika: Práce s robotickými pomůckami na ZŠ je prvním ze tří plánovaných seminářů na 1. pololetí roku 2022/23 a jak již bylo řečeno v úvodu, je příležitostí pro pedagogy 1. i 2. stupně ZŠ a dále samozřejmě pro každého, koho tato oblast zajímá a rád by se v ní dále rozvíjel. Na programu tohoto čtyřhodinového online kurzu se objeví základní principy nové informatiky, které si poté konkrétně rozebereme a zároveň předáme několik typů, jak je použít přímo v praxi. Pro tento účel nám výborně poslouží robotické pomůcky, které se těší velké oblibě, jak u dětí tak koneckonců i u pedagogů. Představíme si detailně každou naši oblíbenou robotickou pomůcku, již ve spojení s aktivitami, které běžně aplikujeme v našich hodinách, a žáky baví.  Poradíme, na co si dát při práci pozor a navedeme vás, jak při přípravě vlastních aktivit postupovat.

Rádi bychom, abyste si z tohoto setkání odnesli, alespoň část našeho nadšení pro tyto nové možnosti a cenné rady, jak na nové materiály a aktivity do hodin. Nová informatika, ačkoliv může působit na první pohled opravdu hodně technicky a složitě, časem zjistíte, že tomu tak není. Naopak je o možnosti si opravdu užít hodiny spolu se studenty a především přináší nový prostor pro rozvíjení dovedností nezbytných pro reálný život.

Máte zájem o školení?

*Řádná přihláška přijde e-mailem týden před otevřením školení.

Obsah školení

 • Skupinová práce (komunikace ve
  skupině)
 •  Sebeprezentace
 • Vystupování před ostatními (boj se
  strachem)
 •  E-mail a chat (komunikace se
  sníženou percepcí)
 • Komunikace na sociálních sítích
  (sociální epidemie)
 • Komunikace s veřejností (zásady)
 • Rozpoznávání lži (typické projevy)
 • Obrana proti manipulativnímu
  jednání (rozpoznávání technik
  manipulace)
 • 1 na 1 (telefonování)
 • Problémové vyučování (řešení
  konfliktních situací)
 • Vnímání sebe i druhých

Certifikát po absolvování školení

Získáte certifikát, který vám pomůže při vytváření portfolia pro přijímací řízení.

Pedagogové píší

Galerie

Naše myšlení

Lektor

Ing. Ondřej Činátl
Obchodní ředitel